Etapy konstruowania hal

Etapy konstruowania hal

Z roku na rok Polska to jedna duża budowa hal namiotowych. Obiekty te stały się tak popularne, że inwestuje się w nie już praktycznie w każdej gałęzi gospodarki.

Lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne konstrukcje daleko za sobą zostawiły już ceglane budynki, które współczesnym inwestorom wydają się coraz częściej zbyt kosztownymi i czasochłonnymi inwestycjami. Hala namiotowa to dzisiaj produkt na wagę złota. Jak zatem przebiega proces jej wytwarzania?

Budowanie hali namiotowej – etap projektowania

Wszystko zaczyna się naturalnie od dokładnego i szczegółowego projektowania. Zanim budowa hal namiotowych rozpocznie się na dobre, to producent w oparciu o wytyczne inwestora musi przede wszystkim:

  • za sprawą odpowiedniego oprogramowania przeanalizować i sprawdzić wszystkie komponenty składające się na halę,
  • wybrać odpowiedni sposób zakotwienia,
  • przeliczyć wszelkie parametry wytrzymałościowe,
  • skompletować szczegółową dokumentację techniczną,
  • upewnić się, że konstrukcja spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

Produkcja oraz montaż

Są to bardzo ważne etapy, które uważnie muszą być śledzone, by mieć pewność, że wszystkie z wytwarzanych komponentów będą najwyższej jakości. Współczesne hale namiotowe powstają dzięki najnowocześniejszym sprzętom, do których można zaliczyć między innymi maszyny HF firmy FIAB.

W momencie, kiedy cała konstrukcja zostanie wyprodukowana, jej montażem zajmują się specjaliści, którzy rozstawiają ją w oparciu o konkretne instrukcje oraz wytyczne. Taka budowa hal namiotowych przebiega ekspresowo.